Ievākšana

Tējas lapu ievākšanas darbietilpīgumu nosaka plantāciju izvietojums augstkalnu rajonos, kas apgrūtina tehnikas izmantošanu. Tas, savukārt, pieļauj tikai uzmanīgu, šķirojošu ievākšanu ar rokām bez kombaina pielietošanas. Tējas mehāniski ievāc galvenokārt Austrumāfrikas plakankalnes rajonos, kā arī Gruzijā. Mehanizētās ievākšanas tehnoloģija ļauj palielināt lapu ievākšanas apjomus un samazināt ievākšanas darbu izmaksas, tomēr, šādā veidā ievāktās tējas kvalitāte ir būtiski zemāka, nekā ar rokām ievāktajai tējai.

Firma "Ahmad Tea" ražošanā izmanto tikai augstvērtīgās, ar rokām lasītās tējas, kuras tiek ievāktas, rūpīgi noraujot tikai divas augšējās lapiņas un pumpuru, kas krūmā ir paši sulīgākie un barojošākie.
Angļu firmas "Ahmad Tea" augstie kvalitātes standarti pieļauj izmantot tikai labākās, atlasītās izejvielas, pat neskatoties uz to sadārdzināšanos, - jo, lai iegūtu 1 mārciņu (apm. 450 g) melnās tējas gatavās produkcijas, lasītājai (parasti tās ir sievietes) plūcot ir jāveic vairākus desmitus tūkstošu roku kustību. Turklāt attiecība starp ievāktajām lapām un gatavo tēju vidēji ir apmēram 4 : 1 (t.i., no 4 kg svaigām lapām iznāk 1 kg gatavās produkcijas).

Tējas lasītājas dienas norma vidēji ir 30-35 kg. Lai visā pilnībā novērtētu roku darba darbietilpību, ievācot tēju, pietiek ielikt tik daudz kilogramu mugursomā (tējas lapas ievāc grozos aiz muguras) un pastaigāties pa stāvām kalnu nogāzēm, pārvietojoties uzmanīgi un lēni, jo no pārmērīgas kratīšanas tējas lapas salūzt un zaudē savu kvalitāti.

Parasti ievākšanas procesā vienu tējas plantācijas hektāru apkalpo 4-6 tējas lasītājas, bet tēja (parasti šķirnes tēja) aug uz izkliedētām, izolētām mini plantācijām, katra līdz 0,5 ha platībā. Tātad pa kalniem nākas staigāt arī vēl no vienas plantācijas uz otru! Ņemot vēl vērā dedzinošo sauli, karstumu, kukaiņus un pārmērīgo mitrumu, var nojaust kvalitatīvas tējas aptuveno cenu. Bet tēja, kas ievākta labākajās plantācijās, ir to vērta. "Ahmad Tea" tējas cienītāji var to novērtēt katru reizi, kad sanāk kopā uz tējas pauzi!

Mūsu Sertifikāti un Apbalvojumi