Kā “izlasīt” tēju

Uz tējas iepakojumiem lietotājs, līdzās tējas nosaukumam, bieži vien var ieraudzīt no latīņu burtiem veidotu apzīmējumu. Šajā apzīmējumā aizšifrēts tējas drogas sastāvs: granulu izmērs, pusatvērto tējas pumpuru piejaukums un citi tējas kvalitātes rādītāji. Zināšanas par to, ko nozīmē tas vai cits apzīmējums, ļauj izvēlēties tēju pēc savas gaumes.

Tējas drogā var būt piemaisītas visdažādākās lapas. Vienkāršoti tēju iedala veselo lapu, lauzto vai griezto lapu un smalcināto lapu veidos. No lapas izmēra ir atkarīgs tas, cik aktīvi notiks tējas fermentācijas process Jo lielāks lapas virsmas laukums saskaras ar gaisu, t.i., jo vairāk lapai griezumu un lauzumu, jo ātrāk un pilnīgāk tā fermentējas, un tātad arī labāk ekstrahē vielas dzērienā tējas ievilkšanās procesā.

Lai iegūtu stipru, ar garšu un aromātu bagātīgu, un tajā pat laikā kvalitatīvu tēju, lielās lapas dažreiz speciāli sagriež vai salauza.

Veselo lapu tējas izdala smalku, vieglu aromātu un izmeklētu garšu. Tie vairāk ir izsmalcināti dzērieni, kam tējas baudītāju vidū tāpat ir daudz cienītāju.

Tējas speciālisti - tī-testētāji - reizēm mēdz samaisīt veselo lapu tējas ar griezto vai smalcināto lapu tējām, iegūstot dzērienus ar unikālām garšas, krāsas un aromāta kombinācijām.

Katram noteikta izmēra lapu maisījumam ir atbilstošs standarts. Kopumā, nedaudz vispārinot, var uzskatīt, ka veselo lapu tējas ir vakara lietošanai, savukārt tējas no neliela izmēra vai speciāli sagrieztām lapām, kas ir stiprākas un izdala vairāk tējas kofeīna, ir piemērotākas tējas baudīšanai no rītiem un dienas laikā.

Kompānija "AHMAD TEA" lieto sekojošus apzīmējumus:

O.P. - Orange Pekoe - Oranž Peko.

Augstas kvalitātes veselo lapu tēja, kas satur pumpurus un tējas krūma augšējās lapas. Šīs lapas, kas skaitās visvērtīgākās, tiek lasītas rokām, pateicoties kam saglabājas to veselums.

F.B.O.P.F. - Flowery Broken Orange Pekoe Fannings - Flaveri Broken Oranž Peko Fenningz.

Tēja no ļoti smaržīgām Oranž Peko standarta (sk. augstāk) augšējām lapām. Daļa lapu papildus tiek grieztas, un tāpēc dzērienam ir īpaši izteikta garša un aromāts. Turklāt uzlējumā ir sīki sagrieztas lapas (Fenningz), kas piedod dzērienam piesātinātu krāsu un paātrina ievilkšanās procesu.

B.O.P.1 - Broken Orange Peko 1 - Broken Oranž Peko 1.

Tāpat, kā F.B.O.P.F. standarta (sk. augstāk) tēja, B.O.P.1. tēja sastāv no Oranž Peko standarta pumpuriem un lapām, kas tika papildus sagrieztas. Tomēr tā nesatur tējas smalkumus, pateicoties kam dzēriens ir nedaudz vieglāks, taču stiprāks, nekā O.P. standarta veselo lapu tēja.

G.B.O.P. - Golden Broken Orange Pekoe - Golden Broken Oranž Peko.

B.O.P. standarta (sk. augstāk) tēja, kuras sastāvā ietilpst reti "zelta" pumpuri, kas piedod tējai izmeklētas aromāta un garšas nokrāsas.

T.F.B.O.P. - Tippy Fine Broken Orange Pekoe - Tippi Fain Broken Oranž Peko.

Tējas sastāvā ietilpst izlasītas B.O.P. standarta (sk. augstāk) lapas. Šim standartam ir raksturīgs paaugstināts pumpuru saturs.

F.T.G.F.O.P. - Flowery Tippy Golden Fine Orange Pekoe - Flaveri Tippi Golden Fain Oranž Peko.

Tēja no smaržīgām Oranž Peko standarta (sk. augstāk) veselajām lapām ar paaugstinātu retu "zelta" pumpuru saturu. Tēja ir attīrīta no tējas smalkumiem, tāpēc dzēriens ir ar bagātīgu garšu un aromātu, bet ne pārāk stipra.

C.T.C. - Cuts Tears Curls - Kate Tirs Karls.

Tējas ražošanā tiek pielietota mehāniskā lapu smalcināšanas metode. Dzēriens ievelkoties iegūst īpaši spilgtu krāsojumu un lielu stiprumu, kaut arī zaudē daļu no savas garšas un aromāta.

Mūsu Sertifikāti un Apbalvojumi